Logar Açma
Bölge Tesisat firması olarak biz, kırma dökme söz konusu olmadan ve çevreye hiçbir zarar vermeden son teknoloji ürünü cihazlar ile logar açma işlemini gerçekleştirmekteyiz. Kullandığımız cihazlar ve deneyimli personelimiz ile sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturmaktayız.

Logarlar Neden Tıkanır?
Logarlar kullanıcı tarafından tuvaletlere atılan yabancı cisimler nedeniyle veya usta hataları nedeniyle tıkanmaktadır. Kullanıcıların tuvalete atıkları katı cisimler ya tuvaletin tıkanmasına sebep olur ya da logar hattına girerek kanalizasyon borularında tıkanmalara sebep olmaktadır.

Lavabolara atılan cisimler, logar borularının içinde birikerek kanalizasyon borusunda suyun geçişini yavaşlatır. Lavaboya atık atılmaya devam edilirse logar borusunda tıkanıklık kaçınılmaz olur.Gider borularına dökülen atık yağ, sanıldığı gibi akıp gitmez. Bazen lavabonun gider borusunda tabaka meydana getirir bazen de su ile sürüklenerek logar hattına gelir. Su ile sürüklenerek gelen atık yağ logar borusunda sertleşerek tabaka meydana getirir. Lavaboya yağ dökülmeye devam edildikçe, logar borusunun çapı daralmaya başlar ve tıkanıklık meydana gelir.

Gider borularında kot farkı olmak zorundadır. Kanalizasyon kuyusu, bina temeline göre daha aşağıda olmalıdır. Bu sayede binadan gelen atık su, kanalizasyona akar. Ancak bazen kanalizasyon kuyusu bina temeli ile aynı hizada olur ve boru içinde akarak kanalizasyon kuyusuna gitmesi gereken su, kanalizasyon borusunun içinden akmaz ve tıkanmaya sebep olur.

Logar borularından biri olan künk borular, birbirlerine ek yapılırken aralarında boşluk kalabilmektedir. Bu boşluktan boru içine toprak dökülür ve logar tıkanıklığına sebep olur. Bazı durumlarda da, betondan yapılmış olan künk borular toprak altında kırılabilir. Kırılan boru içe doğru çökerek logar hattında tıkanıklığa sebep olur.